menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa

Produkty

person_addlock
close

TIP

Folicit 100ml

Folicit 100ml

Agrochémia

Kvapalný prípravok s fungicídnym účinkom na ochranu ovocných stromov, bobuľového ovocia, zeleniny, viniča a kvetov proti hubovým chorobám.
Cena s DPH
€ 4,20
EAN
8586002980585
Obj. číslo
9380016
Minimálny odber
1 ks
Dostupnosť
Dostupný
Kvapalný prípravok s fungicídnym účinkom na ochranu ovocných stromov, bobuľového ovocia, zeleniny, viniča a kvetov proti hubovým chorobám.

• posilňuje obranné mechanizmy rastlín
• bezpečná ochrana rastlín
• nulové reziduá

Účinná látka
sójový lecitín min. 700g/kg (70% w/w)
slnečnicový olej max. 300g/kg (30% w/w)

Folicit je prírodný produkt s obsahom účinných látok ako je sójový lecitín do 70% a slnečnicový olej do 30%, ktoré aktivujú fyziologické funkcie rastlín a tým stimulujú produkciu fytoalexínov.

Okrem toho Folicit vytvára nepriaznivé prostredie pre rast húb a plesní.
Produkt obsahuje špeciálny sójový lecitín s vysokým obsahom prírodných fosfoglyceridov, ktoré zvyšujú odolnosť rastlín proti hubovým patogénom.

Zmierňuje účinky bunkovej nekrózy listovej čepele, ktorá je spôsobená šírením hubových vlákien (hýf) v rastlinných bunkách.
Po aplikácii Folicitu sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá posilní bunkovú stenu rastlín a následne aktivuje obranný systém rastlín.

Rozsah použitia

Broskyne

Kučeravosť listovPôvodca ochorenia - huba Taphrina deformans infikuje mlade listy krátko po vypučaní. Šírenie ochorenia podporuje daždivé počasie. Niekedy zvyknú byť infikované aj plody broskýň.
Ochrana:Základ spočíva v preventívnom postreku stromov v jeseni alebo jari meďnatými alebo sírnatými prípravkami.
Dávka na 10L vody
90 ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Egreše

Americká múčnatkaPôvodca ochorenia - huba Sphaerotheca mors uvae, na egrešoch infikuje hlavne plody, na ktorých sa objavuje spočiatku belavé, neskôr tmavohnedé podhubie.

Na konci mája sa objavujú prvé príznaky choroby na mladých výhonkoch ako biele povlaky. Za krátku dobu môže byť napadnutý celý vegetačný vrchol aj s adventívnymi púčikmi. Infekcia prechádza s výhonkov na plody.Na plodoch sa vytvorí najprv biely a neskôr až hnedý múčnatý povlak.

Ochrana: výsadby krov musia byť dobre presvetlované. Napadnuté výhonky odstrihávame a pálime, popadané výhony odstránime.
Dávka na 10L vody
100ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Jablone

Múčnatka jabloníPôvodca ocorenia - huba Podosphaera leucotricha prezimuje v infikovaných púčikoch, z ktorých na jar vyrastajú múčnatými povlakmi pokryté listy.

Na jar krátko po vypučaní sa objavia príznaky napadnutia po primárnej infekcii z púčikov, kde prezimuje patogén vo forme mycélia. Z napadnutých púčikov listy predčasne rašia a sú rozstrapatené. Listy na oboch stranách majú biely múčnatý povlak.

Napadnuté listy sú deformované a stáčajú sa smerom hore, neskoršie vädnú a zasychajú. Múčnaté povlaky sa objavia aj na mladých vetvičkách, ktoré zaostávajú v raste a sú deformované. Letorasty sa sfarbia, majú belavú až striebristú farbu a v korune stromov sú vyditeľné aj cez vegetačný kľud. Napadnuté letorasty potom postupne usýchajú. Patogén napáda aj kvety.Tie neskoršie usychajú a opadnú.
Dávka na 10L vody
90 ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Rajčiaky

Fytoftóra (pleseň zemiaková) na rajčiakochFytoftóra rajčiakov sa v posledných rokoch stala limitujúcim faktorom pri pestovaní rajčiakov. Ochorenie spôsobuje huba Phytophthora infestans, ktorá je známym pôvodcom plesne zemiakovej (fytoftóry zemiakov). Veľmi nepríjemnou vlastnosťou fytoftóry je skutočnosť, že takmer zo dňa na deň dokáže zlikvidovať porasty zemiakov alebo rajčiakov. K svojmu šíreniu potrebuje predovšetkým výdatné zrážky, ale v záhradách môžeme podporiť jej výskyt aj častým zavlažovaním, ako aj pestovaním rajčiakov v hustom spone alebo na tienených miestach.
Príznaky fytoftóry môžeme pozorovať na všetkých nadzemných častiach rajčiakov. Najvážnejšie škody však vznikajú po infekcii plodov. Na ich povrchu vznikajú sivohnedé rozsiahle škvrny, ktoré postupne prenikajú aj do dužiny a postihnuté plody úplne znehodnotia. Vo voľnej prírode sa fytoftóra objavuje obyčajne v polovici júna, porasty rýchlených rajčiakov najčastejšie napáda skoro na jar alebo na jeseň.
Dávka na 10L vody
100ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky
Múčnatka rajčiakaPrvé príznaky môžeme pozorovať na vrchnej strane listov v podobe bielych, okrúhlych múčnatých škvŕn, veľkosti 3 až 10 mm. Múčnate ložiská postupne splývajú a vytvárajú na listovej ploche súvislý povlak mycélia. Napadnuté bývajú stonky a stopky listov. Napadnute časti pomali rastú, žltnú a zasychajú.Dávka na 10L vody
100ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Ruže

Čierna škvrnitosť listovJej šírenie podporuje daždivé počasie. Keďže pôvodca ochorenia prezimuje v opadanom listi, najpr bývajú infikované spodné lity ruží. Odtiaľ sa nákaza šíri na vrchné listy. Silno infikované listy predčasne opadávajú.Dávka na 10L vody
90ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky
Hrdza ružováIde o vysoko vyvinutú skupinu fytogénnych húb. Prejavujú sa charakteristickými nápadnými žltými až oranžovými bradavičkami na spodnej strane listov.Dávka na 10L vody
90ml
Čakacia lehota v dňoch
0
MúčnatkaPre múčnatku ruží (Sphaerotheca pannosa var. rosae) sú typické husté belavé povlaky na listoch a výhonkoch. Šíri sa za suchšieho počasia, ale pri vyššej vzdušnej vlhkosti. Jednotlivé odrody sú na múčnatku rôzne citlivé. Odrody s hladkými a lesklými listami sú odolnejšie.

MOŽNOSTI OCHRANY:
Z uvedených údajov vyplýva, že za suchého a teplého počasia treba ruže chrániť pred múčnatkou, za daždivého počasia zase pred čiernou škvrnitosťou listov a hrdzou ružovou. Z malospotrebiteľského balenia prípravkov firmy FLORASERVIS je proti všetkým trom chorobám ruží účinný Baycor 25 WP. Proti múčnatke možno použiť Fundazol 50 WP, Karathane LC, Rubigan 12 EC, Systhane 12 EC a Topsin M 70 WP. Proti čiernej škvrnitosti listov je povolený Dithane M 45, Dithane DG, Novozir MN 80 a Syllit 65. S preventívnymi postrekmi začíname v polovici mája a podľa potreby ich v 10 až 14-dňových intervaloch viackrát zopakujeme.
Dávka na 10L vody
90ml
Čakacia lehota v dňoch
0

Uhorky

Múčnatka uhorkováNapáda spravidla plodové zeleniny, ale aj iné okrasné rastliny. Prejavuje sa belavým povlakom na listoch, stonkách i na súkvetiach. Napadnuté rastliny zaostávajú v raste a prinášajú podstatne nižšiu úrodu. Ak je teplé a suché počasie, spôsobuje zvlášť citeľné škody. Okrem uhoriek, melónov a tekvíc, huba napáda aj begónie, georgíny, cyklámeny, chryzantémy.

Ochrana: preventívnymi opatreniami znížime infekčný tlak choroby. Vetráme skleníky, kultúry zalievame, dbáme na správnu vyrovnanú výživu rastlín. Pri prvom výskyte múčnatky treba zasiahnuť chemicky.
Dávka na 10L vody
100ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Vinič

MúčnatkaSpolu s peronospórou je hospodársky najvýznamnejšou chorobou viniča. Napáda strapce, listy i letorasty viniča. Najväčšie škody spôsobuje pri skorom napadnutí mladých bobúľ, ktorých povrch stvrdne, zhnedne a ich pokožka často aj praská. Na povrchu dozrievajúcich bobúľ vzniká lúčovite sa rozrastajúca sieť hubových vláken pôvodcu ochorenia (Uncinula necator). Podobné príznaky možno pozorovať aj na letorastoch.

MOŽNOSTI OCHRANY: Proti múčnatke viniča sa dá úspešne bojovať len preventívnymi postrekmi, ktorými chránime predovšetkým mladé bobule. Za bežného priebehu počasia urobíme prvý postrek krátko pred kvitnutím, druhý ihneď po odkvitnutí a tretí 10 až 14 dní po odkvitnutí. V prípade dlhotrvajúceho suchého počasia v máji by sme mali prvý postrek urobiť už v poslednej dekáde mája. Prípravky Discus a Quadris sa majú aplikovať v bloku trikrát za sebou.
Dávka na 10L vody
90ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky
Peronospóra viničaPôvodca ochorenia - huba Plasmopara viticola. Spolu s múčnatkou je najvážnejšou hubovou chorobou viniča. Na rozdiel od múčnatky sa šíri za daždivého počasia. K prvým infekciám peronospóry môže dôjsť už pred kvitnutím alebo počas kvitnutia viniča, kedy celé súkvetia bývajú porastené hustým náletom huby Plasmopara viticola. Na listoch viniča sa peronospóra prejavuje typickými olejovými škvrnami. V miestach týchto škvŕn na rube listov možno pozorovať hustý biely nálet pôvodcu ochorenia. Postihnuté časti listov neskôr zhnednú a odumierajú.

MOŽNOSTI OCHRANY Preventívne postreky viniča tesne pred kvitnutím, ihneď po odkvitnutí a 10 až 14 dní po odkvitnutí. Ďalšie ošetrenia sú potrebné len za daždivého počasia alebo po výdatných búrkových zrážkach. Prípravky Discus a Quadris sa majú aplikovať v bloku trikrát za sebou. Čísla v zátvorkách platia pre hrozno určené na výrobu vína.
Dávka na 10L vody
90ml
Čakacia lehota v dňoch
0
↓ ďaľšie vhodné prípravky
 
expand_less
Informácie §VOP Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77