menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa

Produkty

person_addlock
close

TIP

Cantus

Cantus 12g

Agrochémia

Postrekový fungicídny prípravok so systémovým a translaminárnym účinkom zo skupiny karboxamidových fungicídov vo forme vodorozpustných granúl určený proti hubovým chorobám vo viniči a repke olejnej.
Cena s DPH
€ 2,89
EAN
8586002987218
Obj. číslo
9380069
Minimálny odber
1 Ks
Dostupnosť
Dostupný
Postrekový fungicídny prípravok so systémovým a translaminárnym účinkom zo skupiny karboxamidových fungicídov vo forme vodorozpustných granúl určený proti hubovým chorobám vo viniči a repke olejnej.

Cantus je systémovo pôsobiaci fungicíd, ktorý do rastliny preniká cez listový povrch a účinná látka je potom rozvádzaná akropetálne pletivami rastlín.

Cantus zabraňuje klíčeniu spór, predlžovaniu a rastu mycélia a sporulácii. Účinok aktívnej látky boscalid spočiva v tom, že na molekulárnej úrovni inhibuje enzým SDH, ktorý je súčasťou krebsovho aj citrátového cyklu a taktiež patrí do skupiny flavoproteínov, ktoré vnášajú elektróny do mitochondrií v dýchacom reťazci.

Takže inhibíciou SDH ovplyvňuje tok uhlíka v rozhodujúcich metabolitoch i množstvo ATP. Zníženie množstva stavebných látok pre aminokyseliny a cukry s redukciou množstva energie významne zasahuje do rastových a životných pochodov bunky. Cantus sa vyznačuje preventívnym a kuratívnym pôsobením proti hubovým chorobám na viniči - proti plesni sivej s vedľajším účinkom na múčnatku a proti bielej hnilobe na repke.

Rozsah použitia

Jahody

Pleseň sivá(Botryotinia fuckeliana) Vyvoláva na rôznych rastlinách ochorenie nazývané plesňou sivou. Môže sa objaviť na stonke a listoch v podobe mäkkých miest. Môže sa vytvoriť i zelenkavý povlak. Častou príčinou býva príliš veľa vody alebo málo svetla. Nepolievajte rastlinu neskoro večer a zabezpečte jej dostatok svetla. Žlté listy vznikajú pri nadmernej zálievke, červené spôsobuje chlad. Huba vegetuje často na odumretých rastlinách ako saprofyt, ale môže sa stať nebezpečným parazitom. Vyskytuje sa na viac ako 100 druhoch pestovaných rastlín i na burinách. Na viniči cudzopasí celý rok, a to na zelených i na odumretých častiach – najviac napáda dozrievajúce bobule. Osobitne veľké škody sú na strapcoch prvotne poškodených obaľovačmi, ľadovcom po dlhotrvajúcich dažďoch a za chladnejšieho počasia.

Príznaky: Na postihnutých častiach rastlín vznikajú bledé mokvavé škvrny, ktoré neskôr hnednú a vo vlhkom prostredí sa pokryjú hnedosivým prášivým hubovým povlakom. Z týchto povlakov sa uvoľňujú spóry, ktoré sa pomocou vetra, ale aj pri manipulácii s rastlinami dostávajú na ďalšie rastliny a za vlhka spôsobujú opätovné nákazy.
Dávka na 10L vody
18 g
Čakacia lehota v dňoch
14
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Vinič

Botrytída (pleseň sivá)Botrytída (pleseň sivá) je po peronospóre a múčnatke treťou najvážnejšou hubovou chorobou viniča. Napáda všetky zelené časti viniča, ale najväčšie škody spôsobuje na dozrievajúcich bobuliach, ktoré hnednú, scvrkávajú sa a bývajú pokryté hustým sivým povlakom pôvodcu ochorenia - huby Botrytis cinerea. Na ochorenie sú jednotlivé odrody viniča rôzne citlivé. Medzi náchylné patria napr. Buvierovo hrozno, Dievčie hrozno, Müller-Thurgau, Neuburské, Silvánske zelené, Veltlínske červené skoré, Portugalské modré a Svätovavrinecké. Širenie botrytídy podporuje daždivé počasie po odkvitnutí viniča a teploty v rozmedzí 18 až 21 °C, ale aj každé mechanické poškodenie bobúľ (napr. ľadovec, hmyz, fyziologické praskanie bobúľ).

MOŽNOSTI OCHRANY: Proti botrytíde viniča bojujeme jednak nepriamo zabezpečením optimálnych pestovateľských podmienok a jednak preventívnymi postrekmi rastlín pred uzatváraním strapcov a na začiatku mäknutia bobúľ. Neskoré odrody za daždivého počasia ošetrujeme aj neskôr.
Dávka na 10L vody
12 g
Čakacia lehota v dňoch
35
↓ ďaľšie vhodné prípravky
 
expand_less
Informácie §VOP Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77