menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa

Produkty

person_addlock
close

TIP

Quick Magnicur 15ml

Quick Magnicur 15ml

Agrochémia

Postrekový fungicídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na ochranu viniča a jahôd proti botrytíde a čerešní proti monilióze.
Cena s DPH
€ 6,34
EAN
3664715010036
Obj. číslo
9380078
Minimálny odber
1 ks
Dostupnosť
Dostupný
Postrekový fungicídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na ochranu viniča a jahôd proti botrytíde a čerešní proti monilióze.

Postrekový fungicídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na ochranu viniča a jahôd proti botrytíde a čerešní proti monilióze.

Účinná látka
Fenhexamid 500g/l

Spôsob účinku
kontaktne a translaminárne


• Quick Magnicur obsahuje fenhexamid so skupiny hydroxianilidov.
• Fenhexamid je nová protektívne pôsobiaca účinná látka s vynikajúcim účinkom proti plesni sivej na viniči, jahodách, ostatných bobuľovinách, širokej škále zelenín a okrasných rastlín.
• V rastlinných pletivách, kam preniká len čiastočne, pôsobí fenhexamid lokálne systémovo.
• Väčšina aplikovanej účinnej látky je absorbovaná voskovou vrstvičkou kutikuli.
• Zostávajúca časť vytvára stabilný ochranný film na povrchu ošetrených rastlinných pletív.
• Výsledkom je dlhodobá účinnosť proti danému škodlivému činiteľovi.
• Vzhľadom na ojedinelý spôsob účinku nevykazuje fenhexamid žiadnu krížovú rezistenciu s ostatnými botryticídmi.
• Ošetrenými rastlinami je mimoriadne dobre znášaný.
• Vinohradnícka prax vysoko hodnotí skutočnosť, že prípravok Quick Magnicur ako jeden z mála botryticidov nemá žiaden vplyv na kvasenie, chuť a vôňu muštu.

Rozsah použitia

Jahody

Botrytída (Sivá hniloba)Spôsobuje ju plesnivka sivá, ktorej konídiové štádium je známe pod menom Botrytis cinerea. Postihnuté plody bývajú pokryté hustým, sivým, prášivým povlakom huby. Plesnivka sivá škodí hlavne v daždivých rokoch a v takých porastoch, ktoré sa výdatne zavlažujú hlavne postrekom, alebo sú vysadené v tieni. Na botrytídu sú jednotlivé kultivary jahôd rôzne citlivé. Medzi veľmi náchylné patrí napr. obľúbená Senga Sengana.

Základ boja proti botrytíde jahôd tvoria agrotechnické opatrenia (slnečné a vzdušné pestovateľské plochy, redší spon, harmonická výživa, závlaha podmokom), ktorými sa snažíme vytvoriť pre jahody optimálne a pre pôvodcu hniloby nepriaznivé podmienky. Okrem toho možno jahody proti botrytíde ošetriť aj prípravkami Ronilan 50 WP, Euparen, alebo Rovral 50 WP. Prvý postrek sa vykoná, keď kvitne 2 až 5 % rastlín, druhý o týždeň neskôr.
Dávka na 10L vody
15ml
Čakacia lehota v dňoch
3
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Vinič

Botrytída (pleseň sivá)Botrytída (pleseň sivá) je po peronospóre a múčnatke treťou najvážnejšou hubovou chorobou viniča. Napáda všetky zelené časti viniča, ale najväčšie škody spôsobuje na dozrievajúcich bobuliach, ktoré hnednú, scvrkávajú sa a bývajú pokryté hustým sivým povlakom pôvodcu ochorenia - huby Botrytis cinerea. Na ochorenie sú jednotlivé odrody viniča rôzne citlivé. Medzi náchylné patria napr. Buvierovo hrozno, Dievčie hrozno, Müller-Thurgau, Neuburské, Silvánske zelené, Veltlínske červené skoré, Portugalské modré a Svätovavrinecké. Širenie botrytídy podporuje daždivé počasie po odkvitnutí viniča a teploty v rozmedzí 18 až 21 °C, ale aj každé mechanické poškodenie bobúľ (napr. ľadovec, hmyz, fyziologické praskanie bobúľ).

MOŽNOSTI OCHRANY: Proti botrytíde viniča bojujeme jednak nepriamo zabezpečením optimálnych pestovateľských podmienok a jednak preventívnymi postrekmi rastlín pred uzatváraním strapcov a na začiatku mäknutia bobúľ. Neskoré odrody za daždivého počasia ošetrujeme aj neskôr.
Dávka na 10L vody
10ml
Čakacia lehota v dňoch
7-14
↓ ďaľšie vhodné prípravky
 
expand_less
Informácie §VOP Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77