menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa

Produkty

person_addlock
close

TIP

Sulka

Sulka 250ml

Agrochémia

DOPREDAJ!


Cena s DPH
€ 3,10
EAN
8586002986150
Obj. číslo
9380274
Minimálny odber
1 Ks
Dostupnosť
Dostupný

DOPREDAJ!


Fungicíd

Charakteristika
Sulka ničí škodcov ako dotykový a požerový jed.

Účinná látka
polysulfid vápnika

Príprava postrekovej kvapaliny
Odmerané množstvo prípravku v pomocnej nádobe rozpustite v malom množstve vody a za stáleho miešania vlejte do nádrže postrekovača, naplnenej do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte na stanovený objem.

Rozsah použitia

Broskyne

Kučeravosť listovPôvodca ochorenia - huba Taphrina deformans infikuje mlade listy krátko po vypučaní. Šírenie ochorenia podporuje daždivé počasie. Niekedy zvyknú byť infikované aj plody broskýň.
Ochrana:Základ spočíva v preventívnom postreku stromov v jeseni alebo jari meďnatými alebo sírnatými prípravkami.
Dávka na 10L vody
500 ml
Čakacia lehota v dňoch
AT
↓ ďaľšie vhodné prípravky

Cesnak

Háďatko zhubnéJe to červ nepatrných rozmerov, voľným okom neviditeľný, dlhý asi 1 až 1,8 mm, široký0,04 až 0,06 mm. Háďatko žije v pôde a napáda koreňové podpučie rastlín cesnaku aj ostatných cibuľovín. Rozširuje sa najmä sadbovým materiálom. Háďatko je ukryté medzi suchými šupinami cesnakových strúčikov, kde sa dlhšie zdržuje, neskoršie spôsobuje poškodenie aj v strúčiku.

Najtypickejším príznakom poškodenia cesnaku je hubovatenie pletiva spojené s deformáciami celých rastlín. Silne poškodené bývajú zväčša korene.
Dávka na 10L vody
500 ml
Čakacia lehota v dňoch
AT

Vinič

ErinózaPlstnatosť (erinózu) listov viniča vyvoláva drobný, voľným okom neviditeľný roztoč z čeľade vlnovníkovitých - vlnovníkovec viničový (Eriophyes vitis), ktorý cicia na spodnej strane listov.

Podráždené pokožkové pletivá reagujú tvorbou obrovských buniek, ktoré vyzerajú ako chĺpky. Tieto sa do určitej miery podobajú na hubové povlaky, ktoré vytvára peronospóra na spodnej strane listov viniča.

Kým pri peronospóre sa na vrchnej strane týchto škvŕn nachádzajú olejové a neskôr hnedé škvrny, pri plstnatosti sa pocicané miesta na vrchnej strane zduria a vznikajú niekoľko milimetrov veľké hrbolčeky.
Dávka na 10L vody
400 - 500 ml
Čakacia lehota v dňoch
8
↓ ďaľšie vhodné prípravky

* AT - prípravok sa aplikuje v presne stanovenom agrotechnickom termíne alebo v určitom vývojovom štádiu ošetrovanej plodiny 
expand_less
Informácie §VOP Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77