menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa

Produkty

person_addlock
close

TIP

Dynali 250ml

Dynali 250ml

Agrochémia

Moderný prípravok proti chorobám viniča s unikátnou formuláciou.
Cena s DPH
€ 24,50
EAN
8586002988512
Obj. číslo
9380405
Minimálny odber
1 ks
Dostupnosť
Dostupný
Moderný prípravok proti chorobám viniča s unikátnou formuláciou.

Dynali® predstavuje moderný fungicíd aj vďaka unikátnej formulácii, ktorá bola prvýkrát použitá v tomto prípravku. Spoločnosť Syngenta ako prvá priniesla tento typ formulácie aj na Slovensko. Tato nová formulácia neobsahuje žiadne organické rozpúšťadlá ako to poznáme z iných prípravkov. Formulačná prísada, resp. nosič účinnej látky je na prírodnej báze a bol vyrobený fermentáciou cukru. Aj preto ma prípravok
Dynali neuveriteľne priaznivý ekotoxikologicky a reziduálny profil s vynikajúcou biodegradáciou.

• Nový systém v ochrane viniča
• Dve účinné látky s preventívnym aj kuratívnym účinkom
• Úplne nová formulácia s unikátnymi vlastnosťami
• Registrácia proti múčnatke viniča, červenej spále a čiernej hnilobe viniča

Spôsob účinku
systémový

Účinná látka difenoconazole zo skupiny triazolov zastavuje vývoj húb inhibíciou biosyntézy ergosterolu v bunkových membránach – pôsobí ako demetylačný inhibítor (DMI).
Difenoconazole je systémová fungicídna účinná látka s preventívnym a kuratívnym účinkom. Je absorbovaná listami a v rastline sa šíri akropetálne a translaminárne.
Účinná látka cyflufenamid je fungicídna účinná látka zo skupiny fenylacetamidov s preventívnym a kuratívnym účinkom. Zabraňuje vytváraniu a rozvoju haustórií, mycélia a spór škodlivých organizmov. Pre túto účinnú látku je charakteristický dobrý translaminárny pohyb a uvoľňovanie vo forme pár.

K zabráneniu vzniku rezistencie neaplikujte tento prípravok viac ako 2x za vegetačnú sezónu.

Interval medzi aplikáciami, minimálne 10 dní.

Prípravok aplikujte od rastovej fázy celkom vyvinutej metliny, oddelených kvetov (BBCH 13) až do rastovej fázy začiatku dotýkania sa bobúľ – uzatvárania strapcov (BBCH 77). Dodržujte 21 dňovú ochrannú dobu medzi poslednou aplikáciou a zberom!

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Rozsah použitia

Vinič

Červená spálaČervená spála - Pseudopeziza tracheiphila sa spravidla vyskytuje v jarných mesiacoch, ale pri vhodnom počasí sa môže prejaviť aj v auguste, septembri.

Typické príznaky sú žilami ostro ohraničené odumreté časti pletív na listoch. Na modrých odrodách sa prejavujú červenou farbou, na bielych odrodách okrovou až hnedou farbou.

O etiológií sa presvedčíme, keď podozrivú časť listu otočíme oproti svetlu - v prechádzajúcom svetle vidíme nekrotické - tmavé časti žíl, ktoré obklopujú nekrotické škvrny.
Dávka na 10L vody
6,5 ml
Čakacia lehota v dňoch
21
↓ ďaľšie vhodné prípravky
MúčnatkaSpolu s peronospórou je hospodársky najvýznamnejšou chorobou viniča. Napáda strapce, listy i letorasty viniča. Najväčšie škody spôsobuje pri skorom napadnutí mladých bobúľ, ktorých povrch stvrdne, zhnedne a ich pokožka často aj praská. Na povrchu dozrievajúcich bobúľ vzniká lúčovite sa rozrastajúca sieť hubových vláken pôvodcu ochorenia (Uncinula necator). Podobné príznaky možno pozorovať aj na letorastoch.

MOŽNOSTI OCHRANY: Proti múčnatke viniča sa dá úspešne bojovať len preventívnymi postrekmi, ktorými chránime predovšetkým mladé bobule. Za bežného priebehu počasia urobíme prvý postrek krátko pred kvitnutím, druhý ihneď po odkvitnutí a tretí 10 až 14 dní po odkvitnutí. V prípade dlhotrvajúceho suchého počasia v máji by sme mali prvý postrek urobiť už v poslednej dekáde mája. Prípravky Discus a Quadris sa majú aplikovať v bloku trikrát za sebou.
Dávka na 10L vody
6,5 ml
Čakacia lehota v dňoch
21
↓ ďaľšie vhodné prípravky


 

Ďalšie balenia produktu

 


 
expand_less
Informácie §VOP Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77